"POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT"
Piosenki z polskich filmów
z lat 30-tych
UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
W WARSZAWIE
AULA SCHUMANA
19 MARCA 2011
"

CZĘŚĆ I

CZĘŚĆ II

CZĘŚĆ III

CZĘŚĆ IV

CZĘŚĆ V

CZĘŚĆ VI
PROGRAM KONCERTU

WYSTĄPILI:
JOLANTA RADEK
Studiowała flet i śpiew w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Była finalistką wokalnego konkursu "Belvedere" w Wiedniu. Przez wiele lat współpracowała z Volks i Staatsoper w Wiedniu. Jako flecistka koncertowała w Polsce i kontynuowała studia na kursach mistrzowskich w Sienie we Włoszech. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji. Została zaangażowana do Opery Kameralnej w Warszawie. Przez wiele lat współpracowała z Bevedere i Staatsoper w Wiedniu. Gościła w Berlinie, Genewie, Stuttgarcie i Madrycie. Koncertowała w Europie, Azji i Ameryce z wybitnymi dyrygentami m.in. Nicolas Harnoncourt, Jeffrey Tate, Leopold Hager, M.A. Gomez-Martinez, J. Krenz, K. Kord. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych w Norbisch, Bregenz czy Salzburgu. Obecnie, poza działalnością koncertową, jest docentem na uniwersytetach muzycznych w wielu miastach w Niemczech i członkiem Jury licznych konkursów wokalnych.
ANDRZEJ PETRYKA
Absolwent Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, oraz śpiewu w Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1977 - 1987 solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Z teatrem tym wystąpił w wielu krajach Europy Zachodniej: Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, a także w Rosji, na Litwie, w Czechach i Słowacji. W repertuarze liczne role w operach barokowych, klasycystycznych i współczesnych, cykle pieśni, oraz wiele partii tenorowych w rozlicznych kantatach, oratoriach i mszach. Od 1987 roku współpracuje z Landestheater Linz, w Austrii.
WOJCIECH ZIELIŃSKI
Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 1975 współpracuje z Polskim Radiem i Telewizją. W latach 1976-1977 współpracował z warszawskim Teatrem Komedia jako dyrygent, a w latach 1978-1979 z Teatrem na Targówku w Warszawie jako aranżer, kompozytor i dyrygent. Prowadzi zajęcia w zakresie jazzowego kształcenia słuchu w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Komponuje muzykę instrumentalną jazzową i rozrywkową, muzykę poważną, filmową i teatralną. Jest aranżerem około 1600 opublikowanych utworów.
TOWARZYSTWO UNIWERSYTECKIE
FIDES ET RATIO

STRONA GŁÓWNA